Echipa noastră a participat la prima sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”

Spread the love

Astăzi, echipa noastră a participat la prima sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”, implementat de Asociația noastră și finanțat de UN Women Moldova.

Am discutat despre cum putem efectua o analiză independentă a bugetului, mai ales din perspectivă sensibilă la gen. De asemenea, am încercat să raportăm aceste noțiuni teoretice la realitățile din municipiul Bălți. În acest context, aducem mulțumiri trainerului nostru, domnul Stanislav Ghilețchi, pentru discuția interesantă și constructivă.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial