Echipa noastră a participat la cea de-a doua sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”

Spread the love

Pe data de 21 septembrie, echipa noastră a participat la cea de-a doua sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”, implementat de Asociația noastră și finanțat de UN Women Moldova.

Am discutat despre principiile participării eficiente la procesul bugetar din perspectiva primarilor, funcționarilor publici și cetățenilor, dar și despre pilonii primari ai bugetării sensibile la gen. De asemenea, am încercat să raportăm aceste noțiuni teoretice la realitățile din municipiul Bălți. În acest context, aducem mulțumiri trainerului nostru, domnul Stanislav Ghilețchi, pentru discuția interesantă și constructivă.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial