Pe data de 19 octombrie, echipa noastră a participat la cea de-a patra sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”

Spread the love

Pe data de 19 octombrie, echipa noastră a participat la cea de-a patra sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”, implementat de Asociația noastră și finanțat de UN Women Moldova.

Am discutat despre modalitățile și mecanismele prin care putem alinia Bugetarea Sensibilă la Gen cu bugetul local, dar și despre cadrul de relaționare a bugetului cu egalitatea de gen. În acest context, aducem mulțumiri trainerului nostru, domnul Stanislav Ghilețchi, pentru discuția interesantă și constructivă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial