Pe data de 17 noiembrie, echipa noastră a participat la cea de-a șasea sesiune de instruire

Spread the love

Pe data de 17 noiembrie, echipa noastră a participat la cea de-a șasea sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”, implementat de Asociația noastră și finanțat de UN Women Moldova.

Am analizat situația femeilor, bărbaților, fetelor și băieților în educație și sănătate, constantând indicatorii relevanți în acest sens (de exemplu: ponderea personalului medical pe sexe, rata mortalității infantile la domiciuliu pe sexe și medii, procentul de femei specializate în matematică sua inginerie, etc). În acest context, aducem mulțumiri trainerului nostru, domnul Stanislav Ghilețchi, pentru discuția interesantă și constructivă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial