Echipa noastră a semnat contractul de implementare a proiectului ”Sistemul medical din Bălți și Drochia în vizorul societății civile”

Spread the love

„Asociația pentru Drepturile Omului LEX XXI” își continuă activitățile în domeniul protecției și promovării intereselor cetățenilor și a societății în general. Azi, Echipa noastră a semnat contractul de implementare a proiectului ”Sistemul medical din Bălți și Drochia în vizorul societății civile”, care va începe din 1 septembrie 2020.

Vom analiza problema eficacității sistemului medical, în contextul pandemiei COVID-19, și vom elucida problemele transparenței achizițiilor publice în domeniul medical, protejând drepturile pacienților și medicilor.

Acest proiect este finanțat de Uniunea Europeană și Fundația Konrad Adenauer în cadrul programului de grant „Dezvoltarea societății civile la nivel local în Republica Moldova”.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial