Pe data de 28 septembrie, echipa noastră a participat la cea de-a treia sesiune de instruire

Spread the love

Pe data de 28 septembrie, echipa noastră a participat la cea de-a treia sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”, implementat de Asociația noastră și finanțat de UN Women Moldova.

Am discutat despre algoritmul de identificare a impactului anumitor politici (inclusiv bugetare) asupra grupurilor vulnerabile, despre modul de analiză independentă a bugetului și, nu în ultimul rând, despre bugetarea bazată pe drepturile omului. În acest context, aducem mulțumiri trainerului nostru, domnul Stanislav Ghilețchi, pentru discuția interesantă și constructivă.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial