Pe data de 28 septembrie, echipa noastră a participat la cea de-a treia sesiune de instruire

Spread the love

Pe data de 28 septembrie, echipa noastră a participat la cea de-a treia sesiune de instruire din cadrul proiectului “A consolidated NGO = an efficient fight for gender equality in Balti city”, implementat de Asociația noastră și finanțat de UN Women Moldova.

Am discutat despre algoritmul de identificare a impactului anumitor politici (inclusiv bugetare) asupra grupurilor vulnerabile, despre modul de analiză independentă a bugetului și, nu în ultimul rând, despre bugetarea bazată pe drepturile omului. În acest context, aducem mulțumiri trainerului nostru, domnul Stanislav Ghilețchi, pentru discuția interesantă și constructivă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial